Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.

Znajdź wycieczkę

Teneryfa zabytki • Co warto zobaczyć na Teneryfie?

Stare miasteczka, zabytkowe kościoły oraz ciekawa architektura to nieco mniej znane oblicze Teneryfy, które niewątpliwie warte jest odkrycia.

Choć Teneryfa kojarzy nam się głównie z pięknymi plażami i licznymi możliwościami uprawiania sportów wodnych, nie znaczy to, że nie znajdziemy tu ciekawych zabytków. Większość z nich zlokalizowana jest w północnej części wyspy. Na pewno warto odwiedzić stolicę, Puerta de la Cruz. To portowe miasto oprócz ciekawej architektury oferuje także piękne ogrody i liczne parki rozrywki. Obowiązkowym punktem jest Plaza de Espania - odnowiony kilka lat temu rynek, gdzie zobaczymy dwa najwyższe wieżowce na całych Wyspach Kanaryjskich oraz pełne uroku, sztuczne jeziorko. Nie można zapomnieć także o bazylice Iglesia de Nuestra Señora de la Concepcion, gdzie znajduje się krzyż, od którego miasto wzięło swoja nazwę. Inspirowany operą w Sydney budynek Auditorio de Tenerife, to jeden z sześciu najciekawszych dzieł nowoczesnej sztuki hiszpańskiej.

Położona w aglomeracji Puerta de la Cruz, La Laguna, to stare miasteczko, gdzie zachowały się przepiękne rezydencje oraz cenne zabytki architektury sakralnej. Polskich turystów przyciąga przede wszystkim Iglesia de la Concepción – najstarszy kościół na wyspie, przed którym ustawiono pomnik Jana Pawła II, wykonany przez polskiego rzeźbiarza Czesława Dźwigaja. La Laguna jako jedno z dwóch miejsc na Teneryfie, została wpisana na listę UNESCO. Warto udać się także do miasteczka La Orotava, które pełne jest odrestaurowanych budowli z XVII i XVIII wieku. Zainteresowani turystyką religijną powinni odwiedzić Candelarię, gdzie znajduje się słynna bazylika Matki Boskiej Candelaryjskiej, która jest patronka Wysp Kanaryjskich. Corocznie przybywają tu tysiące pielgrzymów. Ciekawostką może być także położona na wschodnim wybrzeżu wioska Güímar, gdzie zachowało się sześć schodkowych piramid, które wciąż stanowią zagadkę dla archeologów. Oprócz pięknych miasteczek i ciekawych budowli, Teneryfa to przede wszystkim wspaniałe krajobrazy i niezwykłe walory przyrodnicze, które można podziwiać w licznych parkach i rezerwatach. Choć ta rajska wyspa nie słynie z zabytków, naprawdę jest tu co zobaczyć i miłośnicy zwiedzania nie będą rozczarowani decydując się na wczasy Teneryfa.


Szukasz ofert na Lato 2013?
Zadzwoń lub napisz do nas:
tel: 12 333 77 79
email: biuro@wycieczka.pl

Pomożemy Ci wybrać najlepszą ofertę na Wakacje 2013.

Rezerwacja telefoniczna

pn-sb: 10-21
nd: 10-20
12 333 77 79
12 297 36 88

Masz pytania?

Szukasz ciekawej oferty dobrego hotelu?
Skontaktuj się z nami: